Veli Kavlak’tan Galatasaray itirafı

Veli Kavlak’tan Galatasaray itirafı

196
0
PAYLAŞ

İkinci yarı hazırlıkları için Antalya’da kampta bulunan siyah-beyazlılarda Veli Kavlak, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini dile getiren Beşiktaşlı futbolcu, şöyle konuştu:

“İdmanlar yoğun geçiyor. Küçük bir sakatlığım var tedavisini yaptırıyorum. Kısa zamanda sahalara dönmeyi umuyorum. Takımda çok güzel bir havavar. Her şey çok iyi gidiyor. Kamp yaptığımız otelden memnunuz. Şampiyon olmak için oynadığımız oyunun üstüne koymalıyız. Devamlılık çok önemli. Seri yakalarsak şampiyonluk yarışı içinde oluruz.”

Sezonun ilk yarısında zorluklarla savaştıklarını kaydeden deneyimli futbolcu, “Her maçı deplasmanda oynadık. İkinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Bu sezon futbolumuzu epey geliştirdiğimizi düşünüyorum. İyi futbol oynadığımız ortada. Özellikle Avrupa’daki maçlarda oyun fazla soğumadan daha iyi oynadık. Türkiye’de oyun soğuyunca ritmimiz bozuluyor” ifadelerini kullandı.

“Galatasaray maçında gereksiz bir hareket yaptım”

Veli Kavlak, Galatasaray derbisinde gördüğü kırmızı kartla ilgili olarak, “Galatasaray maçında gereksiz bir hareket yaptım, ben de yaptığımın yanlış olduğunu hemen anladım. Yapacak bir şey yok. Üzücü bir mağlubiyet oldu ve moralimiz bozuldu” değerlendirmesinde bulundu. Enerji gerektiren bir mevkide oynadığını vurgulayan siyah-beyazlı futbolcu, “Elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Orta saha her pozisyona yakın bir mevki. Enerji gerektiren bir mevkide oynuyorum. Her maç iyi olmak için kendimi dinlendiriyorum ve sağlık ekibimizle koordineli çalışıyorum. Sakatlıklardan uzak bir sezon olur inşallah” şeklinde görüş bildirdi. Veli Kavlak, Beşiktaş taraftarına da mesaj göndererek, şunları ifade etti:

“Beşiktaş taraftarı için diyecek bir şey yok. Dünyanın en iyisi olduklarını düşünüyorum. Oyuncular böyle bir taraftar topluluğuna sahip oldukları için çok mutlu. Taraftarlarımız şampiyonluk için sonuna kadar savaşacağımızdan emin olsunlar.”