Trabzonspor Tolgay Arslan transferinden vazgeçti

Trabzonspor Tolgay Arslan transferinden vazgeçti

189
0
PAYLAŞ

Trabzonspor’da Tolgay Arslan şoku yaşanıyor. Kulübü ve kendisiyle her konuda anlaşılan futbolcunun ve babasının, Beşiktaş’ın yine araya girmesiyle son anda fiyat artırmak istemesi nedeniyle, bordo – mavili kulüp bu transferden vazgeçildiğini açıkladı.

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Teknik Direktör Ersun Yanal ve Kulüp CEO’su Burak Gürdal, dün Almanya’ya giderek Tolgay Arslan ve babasıyla masaya oturdu. Hamburg’la 500 bin euro bonservis bedeli karşılığında anlaşan bordo – mavililer, Tolgay’ın babasına 1 milyon euro imza parası, kendisine de yıllık 2 milyon euro teklif etti. Tolgay Arslan ve babası, Beşiktaş’ın da devrede olduğu transferde Trabzonspor’un şartlarını kabul etti. Tüm pürüzler giderilirken, Başkan Hacıosmanoğlu ve Teknik Direktör Ersun Yanal, Tolgay Arslan’la fotoğraf çektirdi ve bu fotoğraf sosyal medyada kısa sürede yayıldı. Trabzonspor’un Tolgay Arslan’ı kente getirmesi beklenirken, son anda bordo – mavili kulübü adeta şoka uğratan bir gelişme yaşandı.

Babası Beşiktaş’ı arayınca…

Trabzonspor Kulübü, Tolgay Arslan’ın babası Erhan Arslan’ın, kendileriyle her konuda anlaştıktan sonra Beşiktaşlı yöneticileri de arayarak, “Trabzonspor’un şartları bunlar. Siz yeni bir teklif getirecek misiniz?” diye nabız yokladığını öğrendi. Bu duruma çok sinirlenen Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu da, ‘bitti’ diye gördükleri transferden vazgeçti.

Açıklama yapıldı

Trabzonspor Kulübü’nden resmi internet sitesi kanalıyla yapılan açıklamada da, transferden vazgeçildiği kamuoyuna duyuruldu. Açıklamada, “Dün akşam itibariyle bütün şartlarda anlaştığımız, kendisinin ve babasının da isteğiyle Trabzonspor’a gelmeyi kabul eden Tolgay Arslan’ın, kulübümüzün kültürüyle bağdaşmayan bir takım olaylar nedeniyle şuan itibariyle transferinden vazgeçildiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadesi kullanıldı.