Taraftara göre yılın futbolcusu Wesley Sneijder

Taraftara göre yılın futbolcusu Wesley Sneijder

88
0
PAYLAŞ

Sneijder, yaklaşık 219 bin kişinin oy kullandığı ankette oyların yüzde 38 ’ini alarak Olcay Şahan, Mehmet Topal, Cicinho ve Gekas ’ı geride bırakmayı başardı. Hollandalı oyuncuya plaketini Goal Türkiye Yayın Yönetmeni Erhun Geyisi takdim etti.

Galatasaray ’ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, Goal Türkiye (www.goal.com) ziyaretçileri tarafından Türkiye ’de 2014 Yılının Futbolcusu seçildi. Plaketini Goal Türkiye Yayın Yönetmeni Erhun Geyisi ’den alan Sneijder, “Dünyanın en çok takip edilen internet sitelerinden Goal.com’un yaptığı anket sonucunda Süper Lig’de 2014 yılının futbolcusu seçildiğim için oldukça mutluyum. Yeni yılda da yine yüzde 100’ümü vererek beni bu ödüle layık görenlere ve kulübüme karşı sorumluluklarımı yerine getirmek için çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Perform çatısı altındaki Goal Türkiye tarafından üç yıldır düzenlenen Yılın Futbolcusu anketinde, editörler tarafından ön oylama ile belirlenen beş futbolcu yarışıyor. Bu yıl 218 bin 520 kişinin oy kullandığı ve takvim yılının en iyisinin belirlendiği ankette, yaklaşık 83 bin oyla oyların yüzde 38 ’ini alan Sneijder birinci olurken, onu 54 bin 30 oy ve yüzde 25 ’le Beşiktaşlı Olcay Şahan takip etti.