Sosa: “Futbolculukta babama değil, anneme çekmişim”

Sosa: “Futbolculukta babama değil, anneme çekmişim”

133
0
PAYLAŞ

Beşiktaş’ın 5 numaralı formayı giyen 10 numarası Sosa, futbola sokakta başladığını ve bir yakınının teşvikiyle 7 yaşında Atletico Carcarana’ya transfer olduğunu açıkladı.

Men’s Health Dergisi’nden Burcu Kapu’ya konuk olan Sosa, “Ailede başka sporla ilgilenen var mı?” sorusuna şu cevabı verdi: “Amcam atletti, babam da amatör futbolcu. Ancak benim doğduğum şehirde kadın futbolu meşhurdur. Normalde biz futbolcular için hep babasına çekmiş denir. Ama ben rahatlıkla anneme çekmişim diyebilirim. Ben hatırlamıyorum ama çok iyi oynadığını söylüyorlar. Fark yaratan ofansif bir futbolcuymuş.”

15 ÇOCUK BİR APARTMAN DAİRESİNDE KALIYORDUK

14 yaşında Estudiantes kariyerinin başladığını belirten Sosa şöyle devam etti: “İlk gittiğimde stadın altında bir yer vardı, orada kaldım.Sonra 15 çocuk bizi bir apartman dairesine yerleştirdiler. Profesyonel kontrata imza attıktan sonra kendi evime çıktım. İlk sene gerçekten hem benim hem de annem için zordu. Ailemi görmek için otobüse binip 7-8 saat yol gidiyordum. Evet ağladığım da oldu. Diğer yandan 14 yaşında evimden ayrılmam beni çabuk olgunlaştırdı. Ülkemden uzakta kariyerimi sürdürebiliyorsam o deneyimler bana yardımcı oluyor.”