Kardemir Karabükspor’un teknik direktörü Tolunay Kafkas istifa etti

Kardemir Karabükspor’un teknik direktörü Tolunay Kafkas istifa etti

189
0
PAYLAŞ

Kardemir Karabükspor Kulübü Yönetim kurulu üyeleri, istifa ettiğini açıklayan Tolunay Kafkas’la kulüp binasında bir araya geldi. Basın sözcüsü Ziya Ünsal, istifa kararını kabul etmediklerini kendisine açıkladıklarını söyledi.

İstifa ettiğini açıklamıştı

Kafkas, 2-1 yenildikleri Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçının ardından istifa ettiğini açıkladı.

Kafkas, basın toplantısında, kendisine destek olan herkese teşekkür ederek, özellikle Kulüp Başkanı Mustafa Yolbulan ve Asbaşkan Murat Yolbulan’ın itibarlı ve saygılı kişiler olduğunu söyledi.
Görevinden istifa ettiğini belirten Kafkas, “Bu işçi ve emekçi şehrinde, bana destek olan insanlara çok teşekkür ediyorum. Bir tarafım her zaman burada kalacak. Basın mensuplarına da teşekkür ediyorum. Keşke böyle bitmeseydi ama futbolun içinde bunlar var” dedi.

Takımın önünü açmayı doğru bulduğunu, takıma zarar verirse kendisini affedemeyeceğini anlatan Kafkas, “Burayı çok seviyorum. Bu ayrılık benim için kolay değil. Kulüp başkanıyla henüz görüşmedim. Takımın oynadığı futbol ve başımıza gelenler ortada. Bundan sonra daha düzgün ve iyi olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Maçla ilgili değerlendirme yapmak istemeyen Kafkas, bir soru üzerine şunları dile getirdi:

“Takımda disiplinsizlik yok ancak bugün kırmızı kart gören iki oyuncunun yaptıkları affedilir değil. Zaman zaman oluyor bunlar, duygularına yeniliyor insan. Belki bundan sonra silkinirler, birilerinin ayrılmasına tepki verirler. Bu takımın ligde mutlaka yaşaması lazım. Bende de bazı birikimler oldu
ama burayla ya da kulüple ilgili değil. Aynı şeylerin hep bize olması biraz canımı sıkmaya başladı. Bir değişiklik kulüp adına iyi olur.”

“Bugüne kadar başladığım işi hep bitirdim ancak burada bu olmadı” diyen Kafkas, “Kulübe zarar vermek istemediğim için görevi bırakıyorum. Benimle bu kulübün arasına sadece yol girer. Kalbim her zaman burada. Yarın bakarsınız yine geliriz. Bir tarafımız hep kırmızı-mavi kalacak” ifadesini kullandı. Kafkas, hakemlerle ilgili soruyu ise şöyle yanıtladı:

“Bu yıl bize denk geldi, anormal hatalar oldu maalesef. Neden oldu, nasıl oldu, anlamak mümkün değil. İşimi iyi yapmaya çalışıyorum. Bu durumu bir şeye bağlamamak lazım. Bunun sorumlusu benim. Ne hakemler, ne oyuncular, ben beceremedim, yapamadım. Kulüp başkanı ve oyuncular her şeyi yaptı.”