Fenerbahçe: “Bülent Yıldırım’ın baskı altında kalmayacağına…”

Fenerbahçe: “Bülent Yıldırım’ın baskı altında kalmayacağına…”

101
0
PAYLAŞ

Sarı-lacivertli kulüp, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun mücadelede görev alacak Bülent Yıldırım’ı aradığı yönündeki açıklamaları üzerine Türkiye Futbol Federasyonu’nu da göreve davet etti.

Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, hafta sonu oynanacak Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşması öncesinde, misafir takımın başkanı ve yöneticilerinin, maçın hakemini etkilemeye yönelik provokatif ve manipülasyon içeren açıklamalarının dikkatle takip edildiği belirtildi.

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“Takımımıza karşı mücadele edecek takımların, sahamıza konuk olmadan önce hakemlerle ilgili yaptıkları açıklamaların artık süreklilik arz ettiğini düşünmekle birlikte, Türk futbolunda ortamı germekten başka hiçbir amaca hizmet etmeyen bu tarz açıklamalar karşısında Türkiye Futbol Federasyonu ve kurullarını göreve davet ediyoruz. Bununla birlikte, Merkez Hakem Kurulu tarafından bahse konu müsabakaya atanan ve Türk hakemlerinin içinde önemli bir değer olduğuna inandığımız Sayın Bülent Yıldırım’ın, söz konusu açıklamalar karşısında hiçbir baskı altında kalmayarak iki takıma da hakkaniyetle yaklaşacağına olan inancımızı kamuoyuyla paylaşırız.”