Çocukları kurtarmaya çalışırken öldü

Çocukları kurtarmaya çalışırken öldü

247
0
PAYLAŞ
Çocukları kurtarmaya çalışırken öldü
Çocukları kurtarmaya çalışırken öldü
Tayland’da su dolu mağarada mahsur kalan çocukları kurtarma çalışmalarına katılan bir dalgıç dönüş yolunda oksijeninin bitmesi sonucu öldü.

Tayland’da, mağarada mahsur kalan 12 çocuk ve antrenörlerinin kurtarılması çalışmalarına katılan bir dalgıç yaşamını yitirdi.

BBC Türkçe’nin haberine göre, 38 yaşındaki eski Deniz Kuvvetleri mensubu Saman Kunan, gruba tedarik malzemesi ulaştırması ardından dönüşte bilincini kaybetti.

Kurtarma ekibinin diğer görevlileri Kunan’ı hayata döndüremedi.

Deniz Kuvvetleri’ndeki dalgıçlık görevinden ayrılmış olan Kunan, kurtarma operasyona yardım etmek için gönüllü olarak katılmıştı.

Yapılan açıklamada, Kunan’ın dönüş yolunda oksijeninin bittiği belirtildi.

Tham Luan Mağaraları’nda mahsur kalan grubu kurtarmak için çalışmalar sürüyor.

Ekipler, birkaç gün sonra başlaması beklenen yoğun yağışlar mağaradaki su seviyesini yükseltmeden önce kurtarma işlemini tamamlamak için zamana karşı yarışıyor.

Kurtarma çalışmasını yürütenler, çocukları mümkün olan en güvenli ve kolay şekilde dışarıya çıkarmanın yollarını arıyor.

Mahsur kalan Taylandlı çocukların yeni görüntüleri paylaşıldı

Mağaradaki su seviyesinin yükselmesiyle çıkış yollarının yeniden kapanacağı ve kurtarma çalışmalarının daha zor hale geleceği ifade ediliyor.

Çocukların çoğu yüzme bilmiyor ve bu şekilde çıkmak zorunda kalırlarsa temel dalış eğitimi almaları gerekecek.

Bu yolla da dışarı çıkarılamazlarsa, yağış sezonunun bitmesini bekleyecekler. Bu da dört ay mağarada kalmaları anlamına gelecek.