Levent Kırca: Ülkemizdeki ilk dönek Sezen Aksu

Levent Kırca: Ülkemizdeki ilk dönek Sezen Aksu

236
0
PAYLAŞ

Levent Kırca‘nın çocukluğundan başlayarak anılarını anlattığı, ihtilaller ve güncel konuları ele aldığı ”Dımdızlak” adlı komedi oyunu, Muğla‘da Bodrum Nurol Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Kırca, siyasi fikirlerinden dolayı Sezen Aksu ile Yavuz Bingöl‘ü ”döneklik yapmakla” suçladı.  Sezen Aksu için ”Ülkemizdeki ilk dönek” ifadesini kullanan Kırca, Yavuz Bingöl’ü de es geçmedi: ”Eksik olmasın o da döndü.”

Oyunda “Hoşgeldiniz” diyerek sözlerine başlayan Kırca, şöyle dedi:

“Siz burada karşınıza geleyim diye beni bekliyordunuz. Ben de perdenin arkasında sahneye çıkmanın zamanını bekliyorum. Bir taraftan Atatürk‘ün öğrettiği Türkçe ile dua ediyorum. Yani yukarıyla anlaşmak için Arapçaya ya da Osmanlıcaya ihtiyaç duymuyorum. Çünkü benim her şeyi bilen yüce rabbim Türkçeyi mi bilmiyor kardeşim diye de düşünüyorum.’

Sezen Aksu’nun benim hayatımda çok özel bir yeri var. Çünkü ülkemizdeki ‘ilk dönek’ kendisi. Sadece bir numaralı şarkıcı değil bir numaralı da dönek. Dönerken de ayağını sürümüş ondan sonra ne dönenler oldu. En sonunda Yavuz Bingöl, eksik olmasın o da döndü.”