Polis amiri ayağa kalkamayan gaziye hakaret etti

Polis amiri ayağa kalkamayan gaziye hakaret etti

130
0
PAYLAŞ

Polis memuru Gökhan Eren (32) ve meslektaşı Harun Yılmaz, 21 Haziran 2012 ’de, Diyarbakır ’ın sur ilçesinde teröristlerin kurduğu pusuya düştü. Bugüne kadar 18 ameliyat geçiren Gökhan Eren ’in vücuduna isabet eden 13 kurşundan 9 ’u çıkarılabildi. Devlet Övünç Madalyası verilen bir çocuk babası gazi Gökhan Eren, bacaklarındaki 4 kurşun ve kafatasındaki şarapnel parçalarıyla göreve döndü.

Tedavisini daha rahat yaptırması için İstanbul ’a tayin edilen Eren, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Strateji Geliştirme Büro Amirliği ’nde göreve başladı. Ancak bacaklarından çıkarılamayan kurşun ve şarapnel parçaları nedeniyle oturup kalkmada sorun yaşayan ve ağır hareket eden polis memuru Gökhan Eren, 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü ’nde odasında çalışırken, içeri İlçe Emniyet Müdürü Timuçin Başar girdi. İddiaya göre ardından polis müdürü Başar ile memur Eren arasında şunlar yaşandı:

Müdür Timuçin Başar, ayağa kalkamayan Gökhan Eren ’e, “Sen kimsin, burada ne arıyorsun? Memur musun?” diye sordu. Gökhan Eren de, “Doğrudur efendim” diye cevapladı. Başar daha sonra, “Senin bu kılığın ne? Kim olduğumu biliyor musun?” diye bağırdı. Emniyet Müdürü daha sonra da, “Müdürünün karşısında nasıl böyle durursun? Bak arkadaşın kalkmış, müdürüne saygı gösteriyor. Sana böyle mi öğrettiler” diye bağırmayı sürdürdü. Olayla büyük hayal kırıklığı yaşayan gazi polis memuru Gökhan Eren, hakarete uğradığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Göhkan Eren ’in eşi, kocasının psikolojisini altüst eden olayı Başbakanlık İletişim Merkezi BİMER ’e yazdı. Eren ile olayın tanığı Mesut Ç. ’nin ifadesi alındı. Mesut Ç. ’nin ifadesinde, “Komiserimize müdürümüzün neye kızdığını anlattım. Müdür yardımcımız ve komiserimiz, Timuçin Başar müdürümüzün yanına gittiler. Odama geçtim. Pencere açıktı. Müdürümüz ‘Burayı beğenmiyorsa valiye çıksın ’ diye bağırdı” ifadesi verdiği öğrenildi.