İçişleri Bakanı Soylu’dan İmamoğlu’nun ‘Beni Takip Ettiriyor” İddiasına Yanıt

İçişleri Bakanı Soylu’dan İmamoğlu’nun ‘Beni Takip Ettiriyor” İddiasına Yanıt

10
0
PAYLAŞ
İçişleri Bakanı Soylu'dan İmamoğlu'nun 'Beni Takip Ettiriyor'' İddiasına Yanıt
İçişleri Bakanı Soylu'dan İmamoğlu'nun 'Beni Takip Ettiriyor'' İddiasına Yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamaları şu şekilde:

BEYLİKDÜZÜ SAKİNİ İMAMOĞLU’NUN KÜFÜRLERİNİ İYİ BİLİR  

”Ekrem İmamoğlu musakka yiyen, antrikot hiç yemeyen hayatında, Beylikdüzü belediye başkanıyken çok mütevazi hayatı olan, kimseye kötü söz söylemeyen, Beylikdüzü’nde herkesin onu nuru pak bir adam olarak bildiği bir kişi(!). Kim nereden bilecek böyle bir şey olacağını. Bazen insanlara enayi muamelesi yapıyorlar. Bunun kişiliği belli, yapısı belli, dilinin nelere döndüğü belli. Beylikdüzü’nde 10 kişiden 6’sı beyefendinin küfürlerini bilir. Ben İmamoğlu’na karşı sert değilim, o bana karşı sert.”

ORDU VALİSİ TUZAK KURDU’ İDDİASI   

”Vali şöyle tuzak kurar. Bu beyefendinin oradan kanunen geçme yetkisi varsa haklıdır. 14 kişilik bir liste veriyorsunuz. Koç’un özel uçağıyla VİP’ten İstanbul’a gidebilmek için müracaatta bulunuyoruz. VİP kullanabilmek için vekilin bulunması gerekiyor. O da 14 kişi değildir. Bir vekil yanında varsa en fazla 2 en fazla 3 kişidir. Burada milletvekili yok.”

‘BİR YALAN MAKİNESİ VAR’  

”Kendilerini ”siz buradan geçme hakkına sahip değilsiniz. Koç’un özel uçağı ile gidiyorsunuz. Zaten Koç’un özel uçağı ile gittiğiniz için sizi öbür taraftan geçiririz hemen hiç merak etmeyin.’ diyorlar. Karşımızda bir yalan makinesi var. Ve yalanı doğruymuş gibi söyleyen bir makine var.”

‘BEN VİP KULLANMADIM’  

”Valiye it demesinin polise hakaret etmesinin bir anlamı yok mu? Helallik almışta vermişler mi bir bakalım. Hak etmediği bir yere bir yere gitmesinin anlamı yok mu? Ben genel başkanlık yaptım gitmedim VİP’ten… Ben AK Genel Başkan Yardımcısıyken de VIP’ten gitmedim. Çünkü hakkım değildi…”

EKREM İMAMOĞLU 3 GÜN BOYUNCA NEREDEYDİ SORUSUNA CEVAP  

Ekrem İmamoğlu, Bakan Soylu tarafından takip ettirildiğini ve mahremine girildiğini ileri sürmüştü. Soylu bu iddiayı yalanlayarak  şy şekilde cevap verdi:

”Kimi takip ettireceğim. Bunların hepsi zırva. Bir yalan makinesi ile karşı karşıyayız. Üç gün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı piyasada yoksa ve rehabilitasyona alınmışsa… Öfke nöbetleri sebebiyle…”