Feyzi İşbaşaran tahliye edildi

Feyzi İşbaşaran tahliye edildi

484
0
PAYLAŞ

Feyzi İşbaşaran’ın avukatı: “Müvekkilim ‘aylık tutukluluk incelemesi’ sonucunda tahliye edildi”

Anadolu Adalet Sarayı’nda görülen bir soruşturma kapsamında hakkında 19 Kasım 2014 tarihinde yakalama emri çıkarılan eski AK Parti Milletvekili Fevzi İşbaşaran, 8 Aralık’ta Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ilçede bulunan bir otelde gözaltına alınmak istenmişti.

Kapıda bekleyen polislerden bir süre izin alan İşbaşaran’ın, bu sırada otel odasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik küfür ve hakaret içeren tweetler attığı iddia edilmişti.

İşbaşaran, hakkındaki yakalama kararı ve yazdığı mesajların hakaret içerikli olması gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı doğrultusunda gözaltına alınmıştı.

Daha sonra Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü’nden Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen İşbaşaran’ın, “Cumhurbaşkanına alenen hakaret” suçundan tutuklanmasına karar verilmişti.

Gözaltına alındığı sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren tweetler attığı iddia edilen eski AK Parti Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran hakkında 6 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanmıştı.