Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında

243
0
PAYLAŞ

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

1998’deki mahkumiyet kararımın ertesi günü bir çok gazete ‘Artık muhtar bile olamaz’ başlığı atmıştı. Muhtar bile olamaz diyerek hem şahsımla hem de muhtarlarla alay ediyorlardı.  O başlığı atarak Türkiye’deki tüm muhtar kardeşlerimi seçilmek kötü bir şeymiş gibi tahkir ediyorlardı. Muhtar bile olamaz diye şahsım ve muhtarlarla alay ediyorlardı, bu millet bu kardeşinizi Cumhurbaşkanı yaptı.

Erdoğan Muhtar bile olamaz diyenlere cevap verdi – İzle

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Orada ne kadar güçlenirse ülkeye de o kadar sirayet eder. siyasi rakiplerimiz ellerindeki büyük propaganda araçlarıyla bir şeyler yaparken, biz köy ve mahalleleri, evleri tek tek gezdik. Muhtarlar bu yüzden en fazla yol arkadaşlığı yaptığımız kişiler oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyken muhtarlarla çok iyi çalışmalar içerisinde bulunduk.

Muhtarlarımızın en önemli sorunlarından birinin ücret sorunu olduğunu biliyoruz. 2002’de göreve geldiğimizde muhtarların eline geçen 97 liraydı. 2005’te 245 lira yaptık. Son olarak 880 liraya çıkardık. Muhtarlara belediyelerden aynı yardım desteği getirdik.

Türkiye ekonomisi arttıkça sizlerin de maaşları artacak. Hak ve yetkiler konusunda muhtarlıklara daha fazla yetkiler verilecek. Ekonomik kalkınma yerelde başlar. büyük devlet olma vizyonu yerelde başlar. Köylerimizin, mahallelerimizin ufkuyla hükümetin ve Cumhurbaşkanının ufkunun aynı yere bakması lazım.

Bire bir aynı düşünmek zorunda değiliz. Milletimiz ve geleceğimiz için ortak bir akıl oluşturmak zorundayız. Huzurun ve güvenliğin daha da artmasında sizlerin gayretine ihtiyacımız var.

Sizlerin de yakından takip ettiği gibi: en can alıcı sorun olan terör meselesini çözmeye çalışıyoruz. Yıllardır ret, inkar politikasına maruz kalan Doğu ve Güneydoğu illerini ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Diğer illerdeki vatandaşlarımızı da rencide etmemeye çalışıyoruz.

AYRINTILAR GELİYOR…