Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bursa’da

119
0
PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa‘da toplu açılış töreninde açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Bugün burada toplam yatırım tutarı 368 trilyon lira olan ve 58 kalem eser ve hizmeti Bursa’ya kazandırıyoruz. Açılış törenini yapıyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum.

Bu eserleri Bursa’mıza kazandıran emeği geçen herkesi tebrik ediyor şükranlarımı sunuyorum. Tabi birde Bursa’nın önünde yeni bir dönem açacak olan ve inşası süren projelerimiz var. Bursa’yı İzmir’e İstanbul’a bağlayacak olan YHT çalışmaları devam ediyor. İzmit Körfez Geçiş Köprüsü’nün inşası sürüyor.

Düşünebiliyor musunuz bunlar daha önce hayal bile edilemiyordu şimdi hayata geçiyor. Buraya geldik. Bizim ecdadımız Fatih Sultan Mehmet karadan gemileri yürüttüyse bizde deniz altından Marmaray’ı taşırız.

Bu yıl sonu itibariyle 29 Ekim’e kadar yetişecek. İstanbul’dan İzmir’e gidiş artık zor olmayacak. Şehir hastanesiyle ilgili çalışmalar, diğer projeler, yatırımlar devam ediyor.

İstiklal Savaşı döneminde Bursa işgal edilince Ankara’da meclisin üzerine kara bir örtü serilmişti. Böylesine derinden etkilemişti. Ne zaman ki düşman işgalinden kurtuldu kara örtü de kaldırıldı. Biz yeniden kara örtüler örtülmesin diye yeni Türkiye diyoruz. Bizim millete hizmetten başka gayemiz, hak davasından başka davamız yoktur.

Ankara’da, milletin evinde toplantılarla bir araya geliyoruz. Dertleri, sıkıntıları dinliyoruz. Vatandaşlarımızla buluşup hasret gideriyoruz. Cumhurbaşkanı’nın bu ziyaretlerinden rahatsız olanlar var. Geçenlerde bir milletvekili YSK’ya müracat etmiş. Cumhurbaşkanı seçime kadar mitinglere gitmesin diye. YSK’da tabi reddetmiş. Bunların durumu bu.

7 Haziran’da bu ülkede seçim var. 7 Haziran’da biz yeni Türkiye’yi istiyorsak, yeni anayasa istiyorsak 400 milletvekili vermemiz gerekiyor. Kardeşlerim Çözüm Süreci istiyorsak 400 milletvekilini vermemiz gerekiyor ki gümbür gümbür bir parti bunları gerçekleştirebilsin.

Önümüzdeki hafta Latin Amerika’ya gidiyoruz. Bu seyahatimizde Kolombiya Küba ve Meksika’ya gidiyoruz. Ziyaretlerimize devam edeceğiz. Çünkü pergelin bir ayağı Türkiye’de olacak ama diğer ayağıyla dünyayı dolaşacağız.

Küresel güç haline gelme iddiasındaki Türkiye’nin Türkiye’de kalma gibi bir lüksü olabilir mi? Yatan oturan değil koşan bir Cumhurbaşkanı olacağız dedik buna layık olmamız lazım. Şimdi verdiğim sözü yerine getiriyorum. Ankara’da oturup sadece evrak imzalayan bir Cumhurbaşkanı olursam size ihanet etmiş olurum. Cumhurbaşkanı meydanlara çıkıyor diyorlar asıl mesele sizin meydanlarda olmamanız.

Kirli ilişkilere giren ve bu ilişkileri şuan parlamento içinde de devam eden yapı, böyle bir yapıyla nasıl yoldaşlık edersiniz. Yoldaşlık edecekseniz işte Bursa. Burada Bursalılarla, Erzurumlularla yoldaşlık edin. Çete kurup seçilmiş hükümete, milli iradeye karşı darbe yapmaya çalışanları milletimiz affetmez.

AYRINTILAR GELİYOR…