CHP’nin seçim teması belli oldu

CHP’nin seçim teması belli oldu

245
0
PAYLAŞ

Habertürk’ten Düzgün Karadaş’ın haberine göre, toplantıda seçim bildirgesinin 4 ana başlık üzerinde kurulması fikri ağırlık kazandı. Bu başlıklar şöyle sıralanıyor:

CHP ’nin bir önceki seçimlerde ana silahı olarak öne çıkan aile sigortasının 2015 seçimlerinde de sosyal yardımları kapsayacak şekilde genişletilmesi ve kullanılması kararı alındı. Bu çerçevede TOKİ ’nin dar gelirli vatandaşlara çok ucuz konut üretmesi, dar gelirli vatandaşlardan birçok alanda vergi alınmaması, kömür yerine doğalgaz yardımı yapılması gibi seçenekler masaya yatırıldı.

Seçim bildirgesinde öne çıkan ikinci başlığı “işsizliği önleyecek projelere ağırlık verilmesi” oluşturdu. Ayrıca madenciler, emekliler, engelliler, üniversite öğrencileri ve mezunlarının sorunları ve çözüm önerileri de bildirgede yer bulacak.

CHP ’de seçim bildirgesi için ana omurgalardan birini ise ‘yaşamın her alanında özgürlük ’ oluşturacak. Bu çerçevede iş yaşamından eğitim yaşamına, Kürt sorunundan azınlıkların yaşadığı sorunlara, hemen her konuda özgürlük ve demokrasi vurgusuna dikkat çekilecek.

Seçim bildirgesinin dördüncü ana omurgasını yolsuzluklarla mücadele ve şeffaf yönetim oluşturacak. CHP, milletvekili aday adaylarının tümüne etik sözleşme imzalatacak. Ayrıca iktidara gelinmesi durumunda yolsuzluklarla mücadele konusunda atılacak adımlar sıralanacak.

Önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda, seçim bildirgesine alınacak konuların başlıkları belirlenecek. CHP seçim bildirgesinin nisan ayının ilk haftasında açıklanması planlanıyor.