“Netanyahu gelmesin”

“Netanyahu gelmesin”

314
0
PAYLAŞ

Dün tüm dünyanın gözü Paris‘teki yürüyüşteydi. Paris’te yaşanan terör saldırılarının ardından çok sayıda lider sessiz yürüyüşe katıldı. Yürüyenler arasında İsrail Başbakanı Netanyahu da vardı. Haaretz gazetesi çarpıcı bir iddia ortaya attı. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Netanyahu’dan yürüyüşe katılmamasını istemiş. Hollande’ın ulusal güvenlik danışmanı aracılığıyla bu yöndeki talebini illetiği, Netanyahu ısrar edince Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın katılımının şart koşulduğu iddia edildi. Hollande’ın böyle önemli bir günde teröre karşı dayanışma yerine, Yahudi-Müslüman ilişkileri, İsrail-Filistin çatışması gibi konuların ön plana çıkabileceği endişesini taşıdığı öne sürülüyor.

Dünkü yürüyüşte hem Abbas hem Netanyahu vardı. İki isim birbirlerine uzak durdu.

Öte yandan yürüyüş sırasında korumaları yanında olan tek ismin Netanyahu olması da dikkat çekti.

İSRAİL’E GÖÇE DAVET ETTİ

Netanyahu, Paris saldırılarının ardından ülkedeki Yahudileri, İsrail’e davet etmişti.

”İsrail ’e göç etmek isteyen her Yahudi, burada sıcak bir kalp ve açık bir kucakla karşılaşacak” diyen Netanyahu, özel bir ekibin Fransa ’daki ve diğer Avrupa ülkelerindeki Yahudilerin İsrail ’e göçünü artırmak için bu hafta bir araya geleceğini açıkladı.

İsrail ’in son raporlarına göre, geçen yıl 6 bin Fransız Yahudisi İsrail’e göç etti.

İlgili Haberler geri ileri

Davutoğlu’ndan Paris’e hareketi öncesi … Paris katliamı Londra’da protesto edildi Danimarka Başbakanı Paris’te yere düştü