Maç izleyen 13 çocuğu acımadan öldürdüler

Maç izleyen 13 çocuğu acımadan öldürdüler

223
0
PAYLAŞ

Alman Bild gazetesinin Irak basınına dayandırdığı haberde, milli maç izleyen 13 çocuğun Musul’un El Yarmuk mahallesinde kurşuna dizilerek infaz edildiği belirtildi.

Asya Kupası’nda karşı karşıya gelen Irak ile Ürdün milli maçı öncesi IŞİD yöneticisi Ebu Şuayib El Almani, maç izlemenin yasak olduğu yönünde afişler astırdı. Afişlerde, futbol maçı izlemeninİslam dinine uygun olmadığı ve Batı’dan geldiği belirtildi.

Irak-Ürdün karşılaşmasının oynandığı saatte bir kafeyi basan IŞİD militanları, maçı izleyen çocukları darp ederek dışarı çıkardı. Kalaşnikoflu militanları, 13 çocuğu infaz etmek için bir futbol sahasına götürdü.

Hoparlörle duyuru yapan IŞİD militanları, maç izleyen 13 çocuğun şeriat kurallarını ihlal ettiği, koydukları kurallara karşı gelen herkesin kurşuna dizileceği belirtildi.

IŞİD’in öldürdüğü 13 çocuktan 4’ünün kardeş olduğu ve cesetlerin hala futbol sahasında olduğu iddia edildi. IŞİD’den korkan aileler, çocuklarının cesedini alarak defnetmekten korkuyor.

Irak’ın Musul kentine bağlı El Yarmuk’ta hüküm süren IŞİD militanları kendilerini “El Siaf” olarak nitelendiriyor. Grubun liderliğini ise, Almanya’dan gelerek örgüte katılan ve kendisini Ebu Şuayib El Almani olarak nitelendiren yabancı bir savaşçı yapıyor.

Org çalan gençleri sopadan geçirdiler

Öte yandan, IŞİD Suriye ’de de ‘İslami olmadığı ’ gerekçesiyle org çalan müzisyenlere 90 sopa cezası verdi. IŞİD ’in internet sitesinde yayınlanan görüntülerde genç müzisyenlerin sokak ortasında sopayla dövüldüğü görülüyor.

Halep ’in kuzeyindeki Burjak kasabası olduğu düşünülen yerde IŞİD ’in kolluk kuvvetleri, haram olduğunu öne sürdükleri org nedeniyle genç müzisyenleri odun sopalarla dövdükten sonra müzik aletlerini de parçaladı. Fotoğraflarda iki org ile bir udun parçalandığı görülüyor.