Köprüye çarpıp, yere çakıldı! İşte o anlar

Köprüye çarpıp, yere çakıldı! İşte o anlar

366
0
PAYLAŞ

Tayvan‘da 58 kişiyi taşıyan uçak nehre çakıldı. Uçak başkent Taipei yakınlarında bir nehre zorunlu iniş yapmaya çalışırken çakıldı. Kazada ilk belirlemelere göre 23 yolcu öldü. 28 kişi ise kurtarıldı.

Uçak nehre düşmeden hemen önce pilot telsiz aracılığıyla şöyle yardım istedi: İmdat, imdat!! Motor düştü.

Uçak kazasından korkunç görüntüler için TIKLAYIN

58 kişiyi taşıyan uçağın yaptığı kazada ilk belirlemelere göre en az 23 yolcu hayatını kaybetti. Büyük bölümü sulara gömülen uçaktaki 7 kişinin ise kayıp olduğu belirtildi. Yetkililer, yolcularının çoğu Çinli turist olan uçaktaki 28 kişinin kurtarıldığını, çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Tayvan’ın Merkez Haber Ajansı (CNA) uçağın bir kısmının su altında kaldığını gösteren bir fotoğraf yayımladı. ATR-72 tipi uçak Taipei’deki Songshan Havaalanı’ndan yine Tayvan’daki Kinmen Havaalanı’na gitmek üzere havalanmıştı.

Uçağın neden zorunlu iniş yaptığı netlik kazanmadı, ancak CNA’ya konuşan bir hükümet yetkilisi uçağın bir köprüye çarptıktan sonra nehre iniş yapmak zorunda kaldığını söyledi.

Yerel ETTV televizyonu da uçağın dönerken yan yatıp köprüye çarptığını gösteren görüntüler yayımladı.

Temmuz ayında yine TransAsia Havayolları’na ait bir uçak Tayvan’ın Penghu Takımadaları yakınında fırtına nedeniyle düşmüş, kazada 48 kişi hayatını kaybetmişti.