İranlı vekilden Erdoğan’a: İran’a gelme

İranlı vekilden Erdoğan’a: İran’a gelme

148
0
PAYLAŞ

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanvekili Mansur Hakikatpur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın önümüzdeki günlerde İran ’a yapmayı planladığı ziyaretin iptal edilmesini istedi.

İran merkezli Tasnim Haber Ajansı ’na konuşan Hakikatpur, “Erdoğan ’ın İran karşıtı sözlerinin ardından Tahran ’a yapacağı ziyaretin her hangi bir getirisi olmayacak bu yüzden bu sefere ertelenmeli” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ’dan sözlerini geri almasını ve davranışlarını gözden geçirmesini isteyen İranlı milletvekili, “İran ’ın Yemen ’in iç işlerine müdahale ettiğine dair Erdoğan ’ın kullandığı ifadeler,boş ve münafıkçadır çünkü Türkiye kendisi DAİŞ gibi terör örgütlerini desteklemekle suçlanıyor” yorumunda bulundu.

TÜRKİYE ’YE SERT CEVAP VERİLMELİ

Mansur Hakikatpur, Fars Haber Ajansı ’na yaptığı değerlendirmede Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın kullandığı ifadelerin İran için “hazmedilebilir” olmadığını söyledi.

Hakikatpur, “Dışişleri Bakanlığı bir an önce Erdoğan ’ın bu müdahaleci ifadelerine sert cevap vermeli” diye konuştu. (DHA)

İlgili Haberler geri ileri

İran ’dan Türkiye’ye çok sert yanıt İran: Türkiye doğru yolda değil