Düşen uçakta yürek yakan insan hikayeleri

Düşen uçakta yürek yakan insan hikayeleri

132
0
PAYLAŞ

İspanya’nın Barselona kentinden dün kalkan uçak Almanya‘nın Düsseldof kentine inecekti. Ancak GermanWings’e ait Airbus A320 tipi uçak Fransa’nın güneyinde Alpler’e çarparak düştü.

Düşen uçak ile ilgili kan donduran iddia

Düşen uçak ve 150 kişiden geriye bunlar kaldı

Alman yetkililer uçakta 67 vatandaşlarının bulunduğu açıkladı. Kurbanlar arasında iki opera sanatçısı da bulunuyor. Opera sanatçısı 54 yaşındaki Oleg Bryjak, Richard Wagner’in “Siegfried” adlı opera oyununu Barselona’da sahneledikten sonra Almanya’ya dönüyordu.

Oleg Bryjak’la “Siegfried” operasında yanyana şarkı söyleyen bir diğer opera sanatçısı ise Alman vatandaşı Maria Radner idi. Maria Radner eşi ve bebeğiyle birlikte “ölüm uçağına” binmişti.

Bayreuth Richard Wagner Derneği’nin burslu öğrencisi olan Maria Radner son olarak ABD’nin New York kentindeki Metropolitan Opera’da şarkı söylemişti. Radner Almanya’da gelecek vaad eden opera sanatçıları arasında gösteriliyordu.

UÇAK 16 ÖĞRENCİYE MEZAR OLDU

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki Haltern kasabasında bulunan Joseph-König-Gymnasiums da 13 öğrenci ve 2 öğretmene ağlıyor. İspanya’ya misafir öğrenci olarak giden Alman öğrencilerin yaşamı da Alpler’de son buldu.

İspanya’ya misafir öğrenci olarak giden 16 Alman öğrenci evlerine dönemedi.

Kaza sonrası açıklama yapan Haltern Belediye Başkanı Bodo Klimpel, “Kent tarihinin en karanlık gününü yaşıyoruz. Çocuklarını karşılamak için havalimanına giden aileler uçağın inmediğini görünce cep telefonlarına sarıldılar. Ancak o cep telefonları hiç açılmadı” dedi.

37 yaşındaki İspanyol Marina Bandres Lopez-Belio de, 7 aylık oğlu ve kocasıyla birlikte İspanya Zaragoza’da amcasının cenazesinden dönüyordu. Onlar da kazada hayatını kaybetti.

BİR TÜRK YOLCU VARDI

Düşen uçağın bir de Türk yolcusu vardı. Alman ilaç devi Henkel’de çalışan 50 yaşındaki Muradiye Lohmann’ın yaşamı da Alpler’de son buldu.

Almanya’nın Essen kentinde yaşayan Lohmann’ın 5 yıldır Düsseldorf‘ta bulunan Henkel şirketinde çalıştığı belirtildi. Kızlık soyadı “Çelik” olan Muradiye Lohmann’ın evlendikten sonra Türk vatandaşlığından çıktığı da ifade edildi.