CNN International’dan ‘Özgecan’ haberi

CNN International’dan ‘Özgecan’ haberi

139
0
PAYLAŞ

Türkiye‘yi sarsan Özgecan Aslan cinayetini duyuran yabancı medya kuruluşlarından CNN International, “Bir kadının öldürülmesi Türkiye’de büyük öfke yarattı” başlığı ile verdiği haberde “Şimdi bir ulus, cinayeti Türkiye’deki artan kadına yönelik şiddetin bir sembolü olarak görerek protesto ediyor” diyor.

CNN International, “Özge canımız yandı” gibi yazıları olan pankartları taşıyan kadın göstericilerinin görüntülerini yansıttığı haberinde “Şimdi bir ulus, bir dilekçede denildiği gibi cinayeti Türkiye’deki artan kadına yönelik şiddetin bir sembolü olarak görerek protesto ediyor” sözlerini kullanıyor.

‘İNTERNETTEKİ ÇIĞLIKLAR HÜKÜMETİN EN ÜST DÜZEYİNE KADAR DUYULUYOR’

Hükümetin saldırganları cezalandırmaya ve kadınları korumak için daha fazla çabayı göstermeye söz verdiğini anlatan CNN, çeşitli kentlerde yapılan gösterilerin yanısıra “Protestocular internete de yöneliyor ve çığlıkları hükümetin en üst düzeyine kadar duyuluyor” diyor.

Bu arada, internette yer alan ve kurumları Özgecan’a yönelik saldırı gibi suçlar konusunda sorumluluk almaya çağıran bir dilekçenin, haberin hazırlandığı ana kadar 600 bir imzayı çektiği vurgulanıyor. (ANKA)

İlgili Haberler geri ileri

Türkiye Özgecan Cinayetini Lanetliyor Sosyal medyada ‘Sen de anlat’ kampanyası Özgecan’ın katil zanlıları tutuklandı