Amedy Coulibaly 4 kişiyi Türkiye’ye göndermiş

Amedy Coulibaly 4 kişiyi Türkiye’ye göndermiş

193
0
PAYLAŞ

Fransa‘nın başkenti Paris’te 9 Ocak’ta bir markete düzenlediği saldırıda 5 kişinin ölümüne sebep olduktan sonra polis tarafından öldürülen Amedy Coulibaly‘nin İspanya ’da kaldığı süre içinde yaşadığı olaylar bir bir ortaya çıkmaya başladı.

İspanyol polisi Amedy Coulibaly’nin Fransa ’dan kiraladığı İspanyol yapımı Seat İbiza marka bir araç ile eşi Hayat Boumeddiene ve biri çocuk 3 kişi ile birlikte Madrid ’e geldiğini belirledi. İspanyol basının polis yetkililerinden aldığı istihbarata göre bu kişilerin, Madrid ’den İstanbul ’a farklı uçuşlarla hareket ettiği ortaya çıktı.

İspanyol basınına göre Hayat Boumeddiene ve daha sonra adı belirlenen 23 yaşındaki Mehdi Sabri Belhoucin ’in Türkiye ’ye ait olan bir uçak ile 14.30 ’da İstanbul ’a hareket etti. Diğer iki kişi ise ondan bir kaç saat sonra kalkan başka bir uçakla Türkiye ’ye gitti. Coulibaly’nin İspanya ’da kaldığı süre içinde yaptığı telefon kayıtlarını dinleyen polis, bu kişinin Madrid ’te ve ülke genelinde hiçbir kişi ile konuşmadığını tespit etti.

Bu arada Fransız “La Voix du Nord’ gazetesi ise Coulibaly ’nın saldırıyı gerçekleştirmek için istediği 6.000 Euroluk kredinin belgelerini yayınladı. Belgelerde Cofidis adlı bir şirketten alınan kredi için Coulibaly ’e olumlu cevap verildiği görülüyor. (DHA)

İlgili Haberler geri ileri

O markette 15 kişiyi kurtardı Paris Zanlısı Suriye ’de mi Türkiye ’de … Hayat Boumeddiene ’in parmak izi …